Bezpyłowe cyklinowanie parkietów – co musisz o nich wiedzieć?

0

Przyszedł czas na cyklinowanie podłogi, a ty zastanawiasz się, jakie warianty masz do wyboru? Nie martw się, z nami uda ci się podjąć przemyślaną decyzję. Dzisiaj skupiamy się na usłudze bezpyłowej. Sprawdzamy jak dokładnie ona wygląda oraz jakich efektów możemy się spodziewać.

Mniej sprzątania, czyli bezpyłowe cyklinowanie parkietów w Warszawie

Nie da się ukryć, że cyklinowanie jest procesem, generującym dość dużo zanieczyszczeń. W końcu pozbywamy się wierzchniej warstwy podłogi, która jest już zniszczona, i którą mocno naruszył ząb czasu. Jeśli wybieramy klasyczną metodę cyklinowania, wszechobecny pył wgryzie się nawet w trudno dostępne miejsca i będziemy musieli uzbroić się w dużo cierpliwości, żeby dobrze usunąć wszystkie pozostałości cyklinowania. Taki problem nie istnieje, jeśli wybierzemy bezpyłowe cyklinowanie parkietów.

W tym przypadku cykliniarka wyposażona jest w specjalny pojemnik, do którego automatycznie przetransportowane są wszystkie produkty cyklinowania, a więc:

  • brud,
  • pył,
  • zużyta warstwa nawierzchni.

Wszystko więc zamiast trafiać na podłogę, trafia do specjalnego miejsca. Efekt? Od razu możemy cieszyć się świetnymi efektami cyklinowania, jak i też satysfakcjonującym poziomem czystości.

Jak właściwie przebiega bezpyłowe cyklinowanie parkietów – przyjrzyj się usłudze realizowanej w Warszawie

Jeśli chodzi o sam przebieg cyklinowania to nie różni się on w dużym stopniu od tego, jak wygląda cyklinowanie tradycyjną metodą. W obu przypadkach specjaliści najpierw profesjonalnym okiem oceniają stan podłogi i w ten sposób planują kolejne działania. Gdy wszystko jest już wiadomo, można zabrać się za proces cyklinowania, czyli zeszlifowania podłogi.

Aby pozbyć się problematycznej warstwy, trzeba zachować precyzję i dokładność. Konieczne jest także umiejętne dobranie gradacji papierów ściernych. Przeważnie zaczyna się od rozwiązań o najgrubszych gradacjach. Są one w stanie szybko i sprawnie pozbyć się wierzchniej, najbardziej zniszczonej warstwy podłogi. Do kolejnych etapów wybiera się coraz niższą gradację, co pozwala estetycznie szlifować nawierzchnię.

Cyklinowanie bezpyłowe – pozbądź się mankamentów

Zdarza się, że samo zdarcie wierzchniej warstwy nie wystarczy, bo uszkodzenia są zbyt zaawansowane. Mowa o takich problemach, jak różnego rodzaju:

  • ubytki;
  • szpary.

Czy firmy oferujące bezpyłowe cyklinowanie parkietów w Warszawie są w stanie rozprawić się także z takimi mankamentami? Jak najbardziej. Przykładowo przedsiębiorstwo parkieciarztargowek.pl wykorzystuje specjalne materiały do zaszpachlowania tego typu niedoskonałości. Gdy cyklinowanie zostanie ukończone, czas na lakierowanie lub olejowanie. Taki krok to swoiste postawienie kropki nad i. Z jednej strony dodaje podłodze walorów estetycznych. Z drugiej zabezpiecza ją przed dalszymi uszkodzeniami i sprawia, że jest bardziej wytrzymała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *